Kalendarz roku szkolnego 2015/2016

Tematyka apeli i imprez w roku szkolnym 2015/2016

 

Wykaz podręczników 2015/2016:

 • 07.06.2016 r. - Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  ogłasza konkurs
  na kandydata na stanowisko dyrektora
  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
  im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie,
  Marianowo 7, 18-421 Piątnica  Więcej informacji dotyczących konkursu na stronie www.minrol.gov.pl/


 • 29.04.2016 r. - Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  ogłasza konkurs
  na kandydata na stanowisko dyrektora
  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
  im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie,
  Marianowo 7, 18-421 Piątnica  Więcej informacji dotyczących konkursu na stronie www.minrol.gov.pl/


 • 13.04.2016 r. -  Dzień Otwarty Szkoły

   

  Dnia 13 kwietnia drzwi naszej szkoły zostały szeroko otwarte dla gimnazjalistów, którzy są zainteresowani nauką w kierunku rolniczym. Deszczowy poranek nie zwiastował udanej imprezy, której większa część miała odbyć się na szkolnym polu.
     O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej rozpoczynała się impreza, początkowo myśleliśmy, że pogoda odstraszyła wszystkich, ale dość szybko widownia zaczęła się zapełniać.
     Gości powitał Maciek, który zachwycił ogromnymi umiejętnościami w tańcu brake dance. Potem na scenie pojawiła się szkolna grupa teatralna. Spektakl na podstawie powieści E. Niziurskiego „Sposób na Alcybiadesa” ewidentnie zachwycił publiczność, która nagrodziła go gromkimi brawami. Może dlatego, że pokazywał, że na każdego nauczyciela znajdzie się jakiś „sposób”. Występy zapewne miały też pozytywny wpływ na pogodę, gdyż okazało się, że z nieba nie leją się już strugi deszczu, a wyszło piękne słońce. Po części artystycznej grupy gimnazjalistów mogli zwiedzić szkołę, zapoznać się z wyposażeniem pracowni lekcyjnych, internatu i warsztatów. Przewodnikiem tej wycieczki był Dyrektor Szkoły.
     Dalsza część Dnia Otwartego odbyła się na hali maszyn. Tu przedstawiciel firmy Danex, kolejno prezentował najnowsze traktory firmy Case IH. Wszyscy uczestnicy pokazu mieli okazję wsiąść i wypróbować najnowoczeœniejszy sprzęt. Oprócz jazdy ogromnym zainteresowaniem cieszyły się symulatory traktorów, każdy mógł sprawdzić jak ustawić parametry jazdy. W hali na uczestników czekała też inna niespodzianka, każdy mógł skorzystać ze stoisk z jedzenie: fasolka po bretońsku, smalec, ciastka i kiełbasa z grilla zgromadziły przy stoiskach wielką liczbę gości. Liczba odwiedzajšcych naszą szkołę potwierdziła, że rolnicze wykształcenie, nowoczesne rozwiązania technologiczne, cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
     Rozpoczyna się okres rekrutacji w szkołach średnich, czekamy więc na naszych gimnazjalnych gości, którzy jak widzieliśmy byli zadowoleni z dnia spędzonego w naszej szkole.  
 • 06.04.2016 r. -  Zajęcia warsztatowe w WTZ

   

  W dniu 06.04.2016 grupa naszej młodzieży wzięła udział w zajęciach warsztatowych w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Marianowie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z charakterem pracy z ludźmi upośledzonymi intelektualnie. Kierownik WTZ zapoznał uczestników zajęć z działalnością placówki, której celem jest m. innymi usprawnienie podopiecznych, nauczenie samoobsługi i przystosowanie do wykonywania podstawowych czynności.
      Uczestnicy terapii zajęciowej pod kierunkiem wyspecjalizowanych terapeutów wykonujš piękne rękodzieła, tj.: wyszywane obrazy, malowanie na szkle, piękne naczynia ceramiczne, haftują, szydełkują, wykonują kartki okolicznościowe, uczą się przygotowywania posiłków, obsługi sprzętu gospodarstwa domowego. Nasza młodzież miała okazję zapoznać się z problemami życia uczestników Terapii Zajęciowej, poznać ich, zrozumieć ich potrzeby.
      Celem naszych zajęć było uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi, uczenie tolerancji w stosunku do osób różnymi dysfunkcjami zdrowotnymi oraz uczenie współpracy z tymi osobami.    Zapraszamy na Dzień Otwarty

   

  13 kwietnia 2016

   

  Program:

  9:00 – 9:30 Prezentacja działalności artystycznej szkoły

  9:30 – 10:00  Zwiedzanie obiektów szkolnych

  10:00 – 16:00 Pokazy polowe ciągników i maszyn marki CASE IH

 • 23.03.2016 r. -  Mistrzostwa Województwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

   

  23 marca 2016 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku odbyły się XIV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Impreza ciesząca się dużą popularnoœcią wœród młodzieży szkolnej zgromadziła najsilniejszych młodzieńców z całego województwa. W tej grupie znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły: Maciej Nitkiewicz z klasy 3BTb i Daniel Gnatowski z klasy 2BTb. Mimo, iż nasza reprezentacja była bardzo skromna, to występ naszych uczniów, walczących o najwyższe cele, wzbódził wielkie emocje. Za każdym razem gdy nasi uczniowie podchodzili do swych prób ich występ w skupieniu oglądała cała sala. Zawody zakończyły się dla nas dużym sukcesem.
     Maciek Nitkiewicz został wice mistrzem województwa w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii wagowej do 74 kg – wycisnął 120 kg.
     Daniel Gnatowski został mistrzem województwa w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii wagowej do 66 kg – wycisnął 107,5 kg.
     Daniel na tych zawodach odnósł też jeszcze jeden sukces – w kategorii open (gdzie brane są pod uwagę wyniki wszystkich startujących w stosunku do masy ciała) zajął 2 miejsce.

 • 19.03.2016 r. -  Mistrzostwa Powiatowego Zrzeszenia LZS w Łomży w szachach

   

  W dniu 19 marca na terenie naszej szkoły gościliśmy zawodników biorących udział w Mistrzostwach Powiatowego Zrzeszenia LZS w Łomży w szachach. Rozegrano dwa turnieje, w których w sumie uczestniczyło 45 osób. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na zawodnika. Klasyfikacja końcowa prowadzona była w kilku grupach wiekowych. Po trzech najlepszych zawodników z każdej z grup wiekowych otrzymało pamištkowe medale wręczone przez: Pana Krzysztofa Kozickiego Wójta Gminy Piątnica, Pana Ludwika Duchnowskiego dyrektora naszej szkoły oraz Pana Lecha Malinowskiego Sekretarza Powiatowego Zrzeszenia LZS. Natomiast po czterech pierwszych zawodników uzyskało awans do Indywidualnych Mistrzostw LZS Województwa Podlaskiego w Danówku k/Grajewa.
      Nasza młodzież licznie uczestniczyła w tych zawodach. W turnieju udział wzięli: Szymon Gardocki (kl. 2BTb), Wawrzyniak Kamil (kl. 3BTa), Gromadzki Piotr (kl. 3BTa), Przemysław Rutkowski (kl. 2BTb), Sokołowski Arkadiusz (kl. 1BT), Nerkowski Adam (kl. 1BT), Milewska Joanna (kl. 2FT) oraz Kokoszka Paweł (kl. 1BT). Opiekunem młodzieży była p. Magdalena Sobocińska.   • 19.03.2016 r. -  Rolnik CUP

   

  W marcu w ZSCKR w Janowie odbyła się trzecia edycja " Rolnik Cup". W tym turnieju piłki halowej brało udział pięć drużyn reprezentujšcych szkoły rolnicze. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Karpiński Kamil 4FT, Zduńczyk Arkadiusz 4FT, Skrodzki Sebastian 3FT, Zduńczyk Tomasz 3FT, Zduńczyk Robert 3BTa, Borawski Dominik 2BTb, Kacperski Adam 1FT, Wysocki Michał 1FT. W latach ubiegłych zajmowaliśmy trzecie miejsce, rok temu zajęliśmy drugie miejsce, a w tym roku sięgnęliśmy po najwyższe trofeum. Stanęliśmy na najwyższym miejscu na podium. Najlepszym bramkarzem turnieju został nasz uczeń Michał Wysocki. Drużynę przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego-mgr Wojciech Błachnio i mgr Krzysztof Piszczatowski.  


 • 16.03.2016 r. -  Spotkanie ze specjalistą edukacji obywatelskiej i europejskiej

   

  Dnia 16.III.2016r w świetlicy internatu odbyło się spotkanie ze specjalistą edukacji obywatelskiej i europejskiej, konsultantem do spraw projektów edukacyjnych i wykładowcą praw człowieka panią Marzeną Rafalską pracownikiem ODN Łomża. Tematem zajęć warsztatowych dla wychowawców internatu oraz 24 wychowanków z trzech grup wychowawczych było: „Szkoła bez dyskryminacji - bezpieczna szkoła”. Uczestnicy poznali zakres, skalę i dynamikę zjawiska dyskryminacji. Zastosowana metoda „drzewka decyzyjnego” w trakcie zajęć z młodzieżą pozwoliła na wyłonienie działań zapobiegajšcych występowaniu dyskryminacji w szkole, placówce opiekuńczej. Została także wykorzystana metoda „burzy mózgów. Podczas pracy zespołowej wychowankowie opracowali sposoby reagowania na różne sytuacje dyskryminacji drugiego człowieka. Spotkanie przygotowała pani Teresa Kamińska kierownik internatu   • 16.03.2016 r. -  Konkurs wojewódzki - Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym.

   

  W dniu 16 marca w Zespole Szkół w Niećkowie odbył sie finał Wojewódzkiego Konkursu - Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym. W finale ucestniczyło 17 uczniów, naszą szkołę reprezentował Rafał Korzep - 3 FT (przygotowywany przez p. Ludwika Duchnowskiego), który zajął bardzo wysokie II miejsce. Organizatorem Konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społeczne Oddział Regionalny w Białymstoku.   • 15.03.2016 r. -  Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

   

  Dnia 15.III.2016r grupa uczniów kl. II. a BT z panią kierownik Teresą Kamińską, wychowawczynią Sabiną Kraszewską i nauczycielem Krzysztofem Jarosz uczestniczyła w wycieczce do Domu Pomocy Społecznej w Łomży przy ul. Polowej. Celem wyjazdu było uwrażliwienie młodych ludzi na inność drugiego człowieka, poczucie empatii, a jednocześnie poznanie form terapii dla osób niepełnosprawnych. Dyrektor placówki - pan Franciszek Chrzanowski przybliżył nam misję funkcjonowania Domu. To całodobowa placówka opiekuńczo-terapeutyczna. Jej mieszkankami są dziewczęta z różnš niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną od 3 do 30 roku życia. Wiele z nich mieszka w Domu do ostatnich chwil życia. Przewodnikiem po kompleksie Domu była pani kierownik pionu medyczno-terapeutycznego, która zaprezentowała nam warunki lokalowe, pracownie terapeutyczne, w których pensjonariuszki uczą się m. innymi hafciarstwa, dziewiarstwa, poznają techniki malarskie itp. Z powodu różnych dysfunkcji dziewczęta nie są w stanie same funkcjonować, potrzebują stałej opieki. Prowadzone zajęcia są dostosowane do potrzeb i możliwości mieszkanek. Szczególne miejsce to Sala Doświadczania świata – pobudzenie zmysłów intelektualnie niesprawnych osób światłem i kolorami. Mieszkanki bardzo lubią przebywać w placówce traktują ją jak swój dom rodzinny - tak stwierdza pan dyrektor. Wycieczkę zorganizowała pani Teresa Kamińska.   • 15.03.2016 r. -  Spotkanie z psychologiem

   

  Dnia 15.III.2016r gościliœmy w naszym internacie psycholog panią Bożenę Sokołowską - Piwowarską. Tematem spotkania było zaprezentowanie problemów dyskryminacji we współczesnej szkole- „Jesteśmy rożni! I co z tego?”. W trakcie prezentacji multimedialnej pani psycholog poznała uczestników z rodzajami dyskryminacji i jej formami. Mieliśmy okazje poznać działania sprawcy i odczucia ofiary dotkniętej dyskryminacją. Pod koniec spotkania zostały przedstawione czynniki, które mogą chronić nas przeddyskryminacją. Pani psycholog podkreśliła ważną rolę poczucia własnej wartości, które jest naszą siłą i wsparciem w trudnych momentach. Poinformowała o skutkach dla sprawcy dyskryminacji i formach pomocy dla ofiary. W imieniu wychowanków i Rady Wychowawczej Internatu Albert Lemański podziękował za szerokie spektrum wiedzy. Spotkanie przygotowała pani kierownik Teresa Kamińska.   • 12.03.2016 r. -  Wystawa Wielkanocna

   

  Dnia 12.III.2016r sekcja samokształceniowa pod kierunkiem pani Sabiny Kraszewskiej przygotowała wystawę wielkanocną w holu internatu. Na pniach drzew zaprezentowano kolorowe ozdoby wielkanocne-jajka, gniazdka z barwnych piór, wiosenne kwiaty- żonkile, krokusy, a nawet szafirowe dzwonki. Na gałęziach wierzby mandżurskiej zawisły różnokolorowe jajeczka, a w gęstwinie brzozowych gałęzi zagościły „ptasie gniazdka”. Wśród społecznoœci internatu i odwiedzających nas gości wystawa wzbudza zainteresowanie i ciekawość.   • 3.03.2016 r. -  Mistrzostwa szkoły w szachach

   

  W dniu 3 marca został rozegrany turniej o Mistrzostwo ZS CKR w Marianowie w szachach. W zawodach wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły. Zawodnicy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim w tempie 10 min na zawodnika. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pierwsi trzej zawodnicy zgromadzili po tyle samo punktów czyli 6, a o kolejnoœci na podium decydowała dodatkowa punktacja tzw. Buchholtz, czyli suma punktów zdobytych przez przeciwników. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
  1. Zawistowski Paweł – klasa 1 BT,
  2. Wawrzyniak Kamil – klasa 3 BTa,
  3. Gardocki Szymon – klasa 2 BTb,
  4. Gromadzki Piotr – klasa 3 BTa,
  5. Rutkowski Przemysław – klasa 2 BTb,
  6. Nerkowski Adam – klasa 1 BT.

        Zwycięzca turnieju otrzymał puchar. Pierwszych trzech uczniów dostało także nagrody rzeczowe, a cała szóstka otrzymała pamiątkowe dyplomy. Rozgrywki zorganizowała i przeprowadziła p. Magdalena Sobocińska.  


  Wiecęj zdjęć na

 • 7-8.03.2016 r. -  Rekolekcje Wielkopostne

   

  7 i 8 marca przeżywaliśmy szczeólne wydarzenie w naszej szkole - Rekolekcje Wielkopostne. Głównym tematem tegorocznych duchownych ćwiczeń była Miłość. Mogliśmy uczestniczyć we mszy św. i wysłuchać nauk rekolekcyjnych. Wszyscy potrzebujemy takiego czasu, w którym mamy szanse pozbierać się, uporzšdkować swój świat, nabrać świeżości w wierze i modlitwie. 

 • 17.02.2016 r. -  Nasze prawa w świetle Konwencji Praw Dziecka

   

  Dnia 17.02.2016r w świetlicy internatu odbyła się wieczornica „Nasze prawa-ważna sprawa”. W zajęciach wzięli udział wychowankowie i Rada Wychowawcza Internatu. Wieczornica miała charakter przedstawienia z elementami skeczów i krótkich projekcji filmów wzbogacona muzyką. Uczestnicy spotkania poznali podstawowe prawa dziecka zawarte w Konwencji Praw Dziecka. W myśl zasady Korczaka: „Nie ma dzieci są ludzie”- aktorzy wychowankowie gr II zaprezentowali ważne prawa dziecka. Najważniejszym prawem człowieka jest prawo do życia, a z niego wypływa prawo do pełnego rozwoju jednostki. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu „Internat przyjazny prawom człowieka” pod kierunkiem wychowawczyni Sabiny Kraszewskiej.  

 • II.2016 r. - Liga szkolna w szachach

   

  Udział młodzieży w IV turnieju XVII edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej w szachach o Puchar Prezyenta Łomży  

 • 15-16.02.2016 r. - Turniej tenisa stołowego

   

  W dniach 15-16.02.2016 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie odbyły się zawody rangi szkolnej.  

  Osiemnastu zawodników rywalizowało o tytuł mistrza szkoły w tenisie stołowym. Przedstawiciele wszystkich roczników brali udział w tych zawodach. Trzecie miejsce zajął uczeń z klasy 1FT -Adam Kasperski, drugie miejsce zajął Daniel Bielski uczeń z klasy 2BT b , a pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Szkoły w roku szkolnym 2015/2016 wywalczył uczeń klasy 3FT Tomasz Zduńczyk. Mistrzostwa przeprowadziło Szkolne Koło Sportowe pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego-mgr Wojciecha Błachnio i mgr Krzysztofa Piszczatowskiego.

 • 21.01.2016 r. - Polagra

   

  Dnia 21 stycznia 2016r klasy I BT i II BT B pod opieką wychowawców: pani Jolanty Tarnackiej, pana Andrzeja Staniszewskiego, pani Agnieszki Skrodzkiej i Marty Mieczkowskiej wybrały się na dwudniową wycieczkę do Poznania.  

  Po drodze młodzież zjadła obiad w urokliwej restauracji Dworek Staropolski, a następnie udała się w stronę stadionu Inea przy Bułgarskiej w Poznaniu, gdzie przewodnik opowiedział im o historii powstania obiektu i o najnowszych technologiach zastosowanych przy modernizacji stadionu. Niektórzy mieli też okazję zasiąść na miejscu przeznaczonym dla zawodników i trenerów w czasie przeprowadzania wywiadów. Po zwiedzeniu stadionu wszyscy udali się w stronę schroniska młodzieżowego. Następnego dnia, po śniadaniu uczniowie pojechali na Międzynarodwe Targi Poznańskie Polagra 2016. Przez kilka godzin młodzież z zachwytem oglądała najnowszy sprzęt rolniczy, mogła porozmawiać z wystawcami i otrzymała wiele interesujących gazetek z informacjami i ofertami z dziedziny rolnictwa.

 • 01.2016 r. - Turniej unihokeja

   

  W styczniu w ZSCKR w Marianowie odbyły się mistrzostwa szkoły w unihokeju. 

  W rozgrywkach brało udział 9 klas. Rozegrano 12 spotkań, w pierwszej rundzie grano systemem pucharowym, w drugiej każdy z każdym. Czas trwania spotkania to 2 x 10 minut. Do ostatniego meczu ważyły się losy mistrza szkoły. Walka była bardzo zacięta do ostatniego gwizdka. Mistrzem szkoły na rok 2015/16 została drużyna, która miała tyle samo punktów, ale lepszy stosunek bramek co druga drużyna. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa 4BTa, na drugim co było wielką niespodzianką klasa 1FT, a mistrzowski tytuł zdobyła klasa 4FT. Rozgrywki przeprowadziło Szkolne Koło Sportowe pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego- mgr Wojciecha Błachnio i mgr Krzysztofa Piszczatowskiego.

 • 14.01.2016 r. - Konkurs szopek bożonarodzeniowych

   

  Dnia 14.I.2016r grupa wychowanków i wychowawczyni Sabina E. Kraszewska uczestniczyli w podsumowaniu XII edycji konkursu szopek bożonarodzeniowych organizowanych przez Towarzystwo Internatów i Burs w Białymstoku. W tegorocznym konkursie wystawiono 15 szopek z 9 internatów i burs woj. podlaskiego. Szopki wykonane przez wychowanków internatu: Mateusza Wolińskiego, Artura Karwowskiego, Michała Mikuckiego z kl. III BT b i Krystiana Śleszyńskiego, Damiana Kozikowskiego z kl. II BT b pod kierunkiem wychowawczyni Sabiny E. Kraszewskiej uplasowały się na III miejscu. Natomiast uczniowie: Karol Szymanowski, Maciej Biedrzycki i Rafał Pogorzelski z kl. I BT oraz wychowawczyni Anna Grużewska otrzymali podziękowanie za udział w konkursie. Nasz internat otrzymał pamiątkowy dyplom, statuetkę w postaci anioła, podziękowania dla wychowawców i drobne upominki dla wychowanków. 

  .

 • 9.01.2016 r. - Turnieje szachowe

   

  W dniu 9 stycznia uczniowie naszej szkoły: Szymon Gardocki oraz Przemysław Rutkowski, obaj z klasy II BTb, po raz kolejny brali udział w rozgrywkach z cyklu XVII edycji Łomżyńskiej Ligii Szkolnej w szachach.  

  Turniej, w tym roku szkolnym, rozegrano po raz trzeci, jak zawsze w I Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Chłopcy zdobyli łącznie 5 punktów zajmując w klasyfikacji szkół siedemnaste miejsce, natomiast Szymon w kategorii chłopców do lat 20 uplasował się na trzecim miejscu.

  Nasi uczniowie reprezentowali także szkołę w poprzednich dwóch turniejach. W pierwszym turnieju rozegranym w dniu 7 listopada ub. roku brała udział Joanna Milewska z klasy II FT zdobywając 2,5 punktów. Drugie zawody z cyklu (przeprowadzone 5 grudnia) były już liczniej reprezentowane przez naszą młodzież. Wzięli w nich udział: Piotr Gromadzki, Kamil Wawrzyniak – obaj z klasy III BTa oraz Szymon Gardocki, Przemysław Rutkowski i Joanna Milewska. Nasza drużyna w tym turnieju została sklasyfikowana na dziesiątym miejscu wśród wszystkich szkół i na trzecim pośród szkół ponadgimnazjalnych.

  Przed naszą młodzieżą jeszcze kolejne rozgrywki. Do zakończenia XVII edycji Łomżyńskiej Ligii Szkolnej w szachach pozostało rozegranie trzech turniejów – życzymy powodzenia na następnych zawodach. Opiekunem młodzieży jest p. Magdalena Sobocińska.

 • 18.12.2015 r. - Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  ogłasza konkurs
  na kandydata na stanowisko dyrektora
  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
  im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie,
  Marianowo 7, 18-421 Piątnica  Więcej informacji dotyczących konkursu na stronie www.minrol.gov.pl/


 • 17.12.2015 r. - Wigilia w Internacie

   

  Dnia 17.X.II 2015r w internacie w świątecznej atmosferze odbyła się uroczystość wigilijna.  

  Wspólnie z zaproszonymi gośćmi obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe. Następnie pani kierownik T. Kamińska powitała uczestników uroczystości wigilijnej i złożyła życzenia. Wspólnie dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia, spożywaliśmy kolację i śpiewaliśmy kolędy. Nie zabrakło świętego Mikołaja, który każdego obdarował prezentem. W wigilii uczestniczyli: Wójt Gm. Piątnica K. Kozicki, księża Parafii Piątnica, dyrektor szkoły L. Duchnowski, były dyrektor ZSCKR w Marianowie M. Kaczanowicz, dyrektor WTZ Zb. Biernacki, pedagog szkoły E. Wojtczak, społeczność internatu. To niecodzienne spotkanie każdemu z nas przyniosło wiele miłych chwil.

 • 11.12.2015 r. - Kiermasz świąteczny

   

  Dnia 11.12.2015r w szkole odbył się Kiermasz świąteczny przygotowany przez wychowawców i wychowanków internatu. 

  Podczas kiermaszu sprzedano wytwory pracy młodzieży i wychowawców, a także mamy ucznia H. Małż. Były to pierniczki, bombki, choinki z szyszek, tapety ściennej, makaronu. Największym powodzeniem cieszyły się pierniczki. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży przekazano Fundacji „Pomóż Im” z Białegostoku - w ramach akcji Pola Nadziei.

 • 8.12.2015 r. - Szlachetna Paczka

   

  Klasa II FT, z wychowawczynią Agnieszką Szeligowską – Dzierżyk i panią profesor Agnieszką Skrodzką, postanowiła dołączyć do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Wśród uczniów, pracowników szkoły i internatu przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy , artykułów spożywczych i gospodarczych. Nasze ekspresowe działanie, bo tylko 2 dniowe, zaskoczyło nas pozytywnym odzewem. Na fotografiach można zobaczyć nasze zdobycze.  

  Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspomogli i odpowiedzieli na nasz apel. Mamy nadzieję, że zebrane rzeczy uczynią czyjeś święta Bożego Narodzenia czasem bez zmartwień.

 • 3.12.2015 r. - Warsztaty - Wolontariat, czy to coś dla mnie?

   

  Dnia 03.12.2015 r. grupa wolontariuszy naszego internatu uczestniczyła w zajęciach warsztatowych „Wolontariat, czy to coœ dla mnie?”.  

  Zajęcia prowadziła koordynator kampanii „Pola Nadziei” Ewelina Sobolewska. Na początku zajęć wychowankowie obejrzeli film o działalności Fundacji „Pomóż Im”, w tym o pracy wolontariuszy na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych. Następnie uczniowie pracowali w trzech grupach. Zadaniem każdej grupy było przygotowanie plakatu tak, aby zachęcić nowych uczniów szkoły do pracy w wolontariacie. Pomysły wychowanków spotkały się z dużym uznaniem prowadzącej zajęcia i kier. internatu Teresy Kamińskiej. Słowa podziękowania za przeprowadzenie ciekawych zajęć warsztatowych dla p. Eweliny Sobolewskiej przekazał w imieniu uczestników zajęć Albert Lemański.

 • 24.11.2015r. - Integracyjny turniej sportowy.

   

  Dnia 24.XI.2015r w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się po raz kolejny   Integracyjny Turniej Sportowy. Głównym celem turnieju to integracja młodzieży przez wspólną zabawę, udział w rożnych konkurencjach sportowych, a przede wszystkim pogłębienie wzajemnych relacji koleżeńskich. Zawodnicy zmagali się w wielu konkurencjach sportowych. Na zakończenie uczestnicy Turnieju z rąk pani kierownik Teresy Kamińskiej otrzymali słodkie nagrody i gratulacje. Turniej został przygotowany przez wychowawców: panie: Annę Grużewską, Sabinę Kraszewską we współpracy z nauczycielem wych. fiz. panem Wojciechem Błachnio oraz uczniów kl. III BT b.

 • X-XI 2016 r. - Turniej piłki siatkowej

   

  W miesiącu paŸdzierniku i listopadzie rozegrano mistrzostwa szkoły w ZSCKR w Marianowie w piłce siatkowej.  

  W turnieju brało udział 8 zespołów. W fazie pierwszej turniej rozgrywany był systemem pucharowym, w fazie drugiej drużyny grały każdy z każdym. Miłym zaskoczeniem była drużyna z klasy 1FT, która zajęła trzecie miejsce, na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z klasy 2BTb, pierwsze miejsce zajęła klasa 4FT. Zespoły walczyły bardzo zacięcie. Turniej zorganizowało szkolne koło sportowe pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego. Mecze sędziowali-mgr Wojciech Błachnio i mgr Krzysztof Piszczatowski. Szkoła przygotowuje się do dalszych turniejów.

 • 23.11.2015r. - Wycieczka do fabryki METAL - FACH

   

  Dnia 23 listopada b.r. uczniowie klas 3-cich BT z opiekunami byli na wycieczce w Sokółce.  Celem wycieczki było nawiązanie współpracy z firmą METAL – FACH w zakresie asortymentu wyrobów oraz zapoznania się z procesem produkcji maszyn rolniczych. Firma działa na rynku od 1989 roku, zatrudnia obecnie ok. 800 pracowników i zajmuje się produkcją m.in. pras belujących i kostkujących, owijarek bel, ładowaczy czołowych wraz z osprzętem, wozów paszowych, rozrzutników obornika, różnego rodzaju przyczep rolniczych oraz pługów i agregatów uprawowych. Swoje wyroby oferuje na terenie całego kraju, a ponadto eksportuje do większości krajów Europy środkowo-Wschodniej i na Bałkany.

  Uczniowie zwiedzili zakład poznając proces produkcji maszyn ze szczególnym uwzględnieniem procesu malowania elementów maszyn w nowej hali, specjalnie do tego przystosowanej i nowoczeœnie wyposażonej.  Chociaż nie wszystko mogliśmy dokładnie obejrzeć i „usłyszeć” Zakład zrobił na nas duże wrażenie. Bardzo dziękujemy Pani Karolinie za poświęcony nam czas oraz za upominki i obiad !!

 • 5.11.2015r. - OSTATNIE POŻEGNANIE DYREKTORA IGNACEGO KONDRACKIEGO

  Dnia 5 listopada 2015 r. pożegnaliśmy dyrektora ZS CKR w Marianowie  mgr inż. Ignacego Franciszka Kondrackiego. Msza święta pogrzebowa odbyła się w łomżyńskim kościele p.w. Krzyża świętego. Uroczystość celebrował jego ekscelencja ks. biskup Tadeusz Bronakowski w asyście kapłanów zaprzyjaźnionych z dyrektorem i szkołą. W pożegnaniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, z ministrem dr. Markiem Sawickim na czele. Wzdłuż naw kościoła stanęły poczty sztandarowe szkół rolniczych z całej Polski. Wartę honorową przy trumnie pełnili zaś uczniowie ZS CKR w Marianowie. Wśród zgromadzonych na uroczystoœci znaleźli się licznie reprezentowani absolwenci, rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły oraz zaprzyjaźnionych instytucji.  Przejmujące słowa pożegnania zostały wygłoszone przez wicedyrektora ZS CKR w Marianowie Ludwika Duchnowskiego i reprezentanta szkół rolniczych dyrektora ZS CKR w Lubiejewie Tadeusza Budzisza oraz przedstawiciela młodzieży szkolnej Pawła Cwalinę.

  Odszedł wspaniały mąż i ojciec, przyjaciel młodzieży, życzliwy kolega, mądry i dobry dyrektor, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci i  sercach.

  Tak trudno żegnać kogoś, kto jeszcze powinien być z  nami ...

 • 28.10.2015r. - Najlepszy traktorzysta szkoły

   

  Dnia 28 października 2015 r. na polach Zespołu Szkół CKR w Marianowie   odbyła się druga edycja zawodów na „Najlepszego Traktorzystę Szkoły”. Celem zawodów było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego oraz doskonalenie techniki jazdy ciągnikiem do tyłu i wyboru optymalnego toru jazdy. Była również konkurencja „niespodzianka” – jazda z zawiązanymi oczami!. Do zawodów zgłosiło się 18 uczniów stanowišcych 2-osobowe drużyny 9 klas. Rywalizacja rozpoczeła się od testu teoretycznego, a następnie uczniowie przystąpili do 4-ech konkurencji praktycznych. W pierwszej niespodziewanie wygrał uczeń kl. I FT Daniel Skrodzki, ale potem ton rywalizacji zaczęli nadawać póŸniejsi zwycięzcy, chociaż konkurencję „niespodziankę” wygrał uczeń kl. I BT Robert Dzierzgowski. Zacięta rywalizacja trwała do ostatniej chwili i po podliczeniu wyników  zwycięzcą okazał się Tomasz Zduńczyk z kl. III FT – 121 pkt., przed Mateuszem Romanem (119 pkt.) i Kamilem Wawrzyniakiem (118 pkt.) – obydwaj z kl. III a BT. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła kl. III a BT.

  Zwycięzcy otrzymali z rąk Dyr. Ludwika Duchnowskiego pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy „DANEX” i „Maszyny Rolnicze Rogowski”oraz Radosława Truszkowskiego – absolwenta naszej szkoły. Puchar przechodni za zwycięstwo drużynowe odebrała wychowawczyni kl. III a BT Agnieszka Skrodzka ze swoją drużyną.

  Galeria zdjęć na

 • 15.10.2015r. - Warsztaty polowe z firmą DANEX

   

  Dnia 15 października 2015 r. na polach Zespołu Szkół CKR w Marianowie   odbyły się 2-gie „Warsztaty Polowe”. Tym razem firma „DANEX” Rogienice Wielkie zaprezentowała kilka najnowszych ciągników marki CASE i maszyn uprawowych. Uczniowie, szczególnie klas młodszych mieli możliwość nie tylko zapoznać się z każdym z zestawów uprawowych ale również wypróbować je w warunkach polowych pod okiem pracowników firmy. Chociaż pogoda była niesprzyjająca pokaz spełnił oczekiwania i cieszył się dużym zainteresowaniem uczestniczących w nim uczniów.

 • 3.10.2015r. - Dożynki Ministerstwa Rolnictwa w Jabłoniu

   

  Dnia 3 października b.r. uczestniczyliœmy w pikniku organizowanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  który odbył się w Jabłoniu k. Parczewa na Lubelszczyźnie. Hasło tegorocznej imprezy „Rolnictwo ekologiczne i produkty rolne wysokiej jakości przyszłoœcią polskiej wsi – PROW 2014-2020 ” miało na celu promocję ekologicznych oraz tradycyjnych, lokalnych i regionalnych produktów spożywczych. Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy m.in. łomżyńskiego szczupaka faszerowanego oraz pasztet z sandacza z rakami, które to produkty cieszyły się wyjątkową popularnoœcią. Tradycyjnie gorący barszcz czerwony z pasztecikami również zachwycał odwiedzających nasze stanowisko, a „psiwo jełowcowe” musieliœmy wydzielać, aby starczyło dla wszystkich.  Ponadto zaprezentowaliœmy najnowsze produkty mleczarni w Piątnicy, które wzbudziły zainteresowanie szczególnie wśród najmłodszych odwiedzajšcych. Wiele pochwał otrzymaliśmy również od komisji oceniającej wszystkie stanowiska.

  Naszą szkołę reprezentowali opiekunowie: Ewa Wojtczak, Jolanta Tarnacka i Adam Myśliwiec oraz uczniowie kl. IV FT: Kamil Bronakowski, Tomek Jemielity, Karol Tomaszewski i Arek Zduńczyk. Uczniowie wykazali się wspaniałym zachowaniem i zaangażowaniem. Na wszystkich przybyłych czekały atrakcje: 45 stanowisk szkół prowadzonych przez MRiRW, pięknie udekorowanych w przeróżny sposób, ale przede wszystkim degustacja lokalnych produktów z całej Polski. Nie sposób było spróbować wszystkiego, każdy opuszczał namiot syty do granic wytrzymałości. Piknik był również okazją do spotkań i rozmów na różnym „szczeblu” oraz do nawiązywania nowych znajomości – wiedzą coś na ten temat nasi uczniowie! Całą imprezę uświetniły występy artystyczne różnych lokalnych  zespołów.

 • 21.09.2015r. - Wycieczka integracyjana klasy I BT

   

  Dnia 21 września 2015 roku odbyła się wycieczka integracyjna klasy I BT.   Wychowankowie pod opieką pani profesor Anny Grużewskiej i pani profesor Marty Mieczkowskiej wyjechali do kompleksu agroturystycznego Mamucia Dolina. Prowadzący zajęcia archeolog od teorii do praktyki zapoznał uczniów jak żyli nasi przodkowie 10000 lat temu. Poprzez zajęcia integracyjne np. rozpalanie ognia, strzelanie z łuku i miotanie oszczepem, młodzież miała możliwość budowania dobrych relacji między sobą, a my nauczyciele obserwowanie u uczniów społecznego komunikowania się. Uwieńczeniem wycieczki był paintball - atrakcja z zastrzykiem adrenaliny i wspólne ognisko, któremu nawet deszcz nie przeszkodził. Wszyscy wrócili w dobrych humorach do szkoły, a nadmiar kiełbaski został spożytkowany do pizzy, którą wychowankowie grupy III w internacie ze smakiem spałaszowali mniam.

 • 04.09.2015 r. - Spotkanie z Panem MICHAŁEM WAWRZYNIAKIEM.

   

  W dniu 4 września uczniowie klas drugich uczestniczyli w spotkaniu z p. Michałem Wawrzyniakiem - trenerem rozwoju osobistego, pomysłodawcą i organizatorem Trasy „HejtBusters”. Pan Michał odwiedził naszą szkołę w ramach Trasy „HejtBusters”, której celem jest likwidowanie w naszym społeczeństwie hejtu. Więcej o kampanii można znaleźć na stronie http://hejtoholik.pl/blog/. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni rozmową z naszym gościem, który z ogromną dawką humoru i energii przekazywał im cenne informacje dotyczące zarówno radzenia sobie z  ‘hejtem’, ale także wskazówki nt. rozwijania własnej osobowości oraz stawiania sobie celów a następnie ich osiąganiu. Na zakończenie rozmowy wszyscy uczniowie dostali pamiątkowe smycze i opaski na rękę promujące Trasę „HejtBusters”. Natomiast po spotkaniu czekała na nich dodatkowa niespodzianka: chłopcy mieli możliwość obejrzenia i przejażdżki wyjątkowym samochodem p. Michała – marki Tesla.

  Spotkanie zorganizowała p. Magdalena Sobocińska.

 • 01.09.2015 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16.

   

  1 września 2015 roku, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016. Wicedyrektor Ludwik Duchnowski przywitał wszystkich obecnych na uroczystości, a w szczególności uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Po zapoznaniu zebranych z listem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego z okazji inauguracji roku szkolnego, młodzież klas pierwszych złożyła uroczyste ślubowanie.

  Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

 • rok szkolny 2014/2015

 • rok szkolny 2013/2014

 • rok szkolny 2012/2013

 • rok szkolny 2011/2012

 • rok szkolny 2010/2011

 • rok szkolny 2009/2010

 • rok szkolny 2008/2009

 • rok szkolny 2007/2008

 • rok szkolny 2006/2007

 • rok szkolny 2005/2006

 • rok szkolny 2004/2005

 • rok szkolny 2003/2004