Kalendarz roku szkolnego 2012/2013

Tematyka apeli i imprez w roku szkolnym 2012/2013

 

 • 26.04.2013 r. - Pożegnanie abiturientów.

 • 24.04.2013 r. -  Uroczystość  pożegnania  abiturientów mieszkają-
     cych w internacie.

 • 24.04.2013 r. - Wycieczka kl. I FT do Łomży.

  Dnia 24.04.2013 uczniowie kl. I FT pod opieką T. Kamińskiej, H. Kuczyńskiej i S. Kraszewskiej uczestniczyli w wycieczce do Łomży. Młodzież miała okazję poznać historię Katedry Łomżyńskiej oraz zwiedzić  Katakumby. W ramach archeologii ekstremalnej, uczniowie uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Północno- Mazowieckim. Tematem zajęć było „ Garnki, miski, kubki…”. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie zdobyli ciekawe doświadczenie pracy z gliną. Z wykonanych eksponatów przygotowano wystawkę w holu internatu. Uczestnicy wycieczki obejrzeli w tym muzeum wystawę czasową „Czas i rzeka. Dolina Liwca u schyłku starożytności”. Młodzież poznała wyniki badań wykopaliskowych - oryginalne ozdoby, narzędzia, broń i przedmioty użytkowe.

 • 11.04.2013 r.  -  XI  Mistrzostwa  Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

  11 kwietnia 2013 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Tomasz Liżewski - kl. IVb TB, Krzysztof Zalewski - kl. IV FT, Łukasz Milewski, Damian Lemański, Karol Trzciński - wszyscy z kl. IIIb TB wzięli udział w XI Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

  Uczniowie naszej szkoły poradzili sobie bardzo dobrze. Brązowy medal zdobył Krzysztof Zalewski w wadze do 59 kg, srebrny medal w wadze do 84 kg zdobył Damian Lemański, złoty medal w wadze do 74 kg zdobył Tomasz Liżewski. Tomek jest najlepszym naszym zawodnikiem w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Szkoda, że właśnie kończy szkołę.

 • 09.04.2013 r. - Spotkanie z p. Stanisławą Chyl.

  W setną rocznicę urodzin kompozytora, dyrygenta Witolda Lutosławskiego w Internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, dnia 09.04.2013 odbyło się spotkanie z  biografistyką, popularyzatorką dorobku rodziny Lutosławskich z Drozdowa Panią Stanisławą Chyl.

  Podczas projekcji slajdów, Pani Stanisława zapoznała mieszkańców internatu z życiem i twórczością jednego z największych kompozytorów XX wieku. Przekazana wiedza ma olbrzymi walor wychowawczy i dydaktyczny.

 • 04.04.2013 r. -  Prezentacja dorobku warsztatów TUL.

  Dnia 04 kwietnia 2013 r. odbyła się prezentacja dorobku warsztatów TUL. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość oglądać wystawę prac uczestników warsztatów malowania na szkle.

  Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2013 został ogłoszony rokiem Witolda Lutosławskiego - artysty, którego dzieła są „obecne na wszystkich ważnych estradach koncertowych od ponad sześćdziesięciu lat, odkrywają nowe przestrzenie piękna i odsłaniają nieznane wcześniej możliwości rozumienia i przeżycia współczesnego świata”.

  Na obchody roku Witolda Lutosławskiego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie zdecydowaliśmy się przede wszystkim ze względu na bliskie sąsiedztwo z Drozdowem - w przeszłości rodzinnym majątkiem Lutosławskich. Nieliczni z nas wiedzą, że sławny kompozytor i dyrygent został ochrzczony w tamtejszym kościele  i w Drozdowie spędził pierwsze dwa lata swego życia. Później zaś, szczególnie w latach szkolnych, był częstym gościem majątku.

  Rok Witolda Lutosławskiego wydawał się być znakomitym pretekstem do przyjrzenia się rodzinie, z której muzyk  wywodził się-rodzinie ludzi gruntownie wykształconych i zaangażowanych w życie swego regionu i kraju.

  Grupa teatralno - obrzędowa działająca pod patronatem Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych przygotowała wystawę zdjęć  oraz spektakl  „Z wizytą w Drozdowie”, przedstawiający rodzinę Lutosławskich na przełomie XIX i XX wieku.

  Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość śledzenia narodzin słynnego drozdowskiego browaru, zarządzania dworem, narodzin synów Franciszka Lutosławskiego, ich edukacji, życia rodzinnego, społecznego i politycznego. Widzieli nie tylko czasy największej świetności dworku w Drozdowie, ale też jego upadku, spowodowanego wojennymi grabieżami i kilkuletnią nieobecnością gospodarzy.

  Przedstawienie  było okazją do pokłonienia się przed historią własnego regionu. Wzbudziło refleksje nad rolą dworków szlacheckich, które swego czasu były niejednokrotnie oazami wiedzy i patriotyzmu. Niestety, pojawiła się też smutna myśl o tym, jak destrukcyjną siłą jest historia-niszczycielka wszystkiego, co piękne i wartościowe.

  Podróż w czasie uprzyjemniła nam muzyka Witolda Lutosławskiego.

 • 27.03.2013 r. -  "Zwyczaje wielkanocne".

 • 26.03.2013 r. -  IV Mistrzostwa Łomży Szkół Ponadgimnazjalnych,
      i Burs w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

  26.03.2013 r. odbyły się IV Mistrzostwa Łomży Szkół Ponadgimnazjalnych i Burs w wyciskaniu sztangi leżąc.

  Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Dąbkowski Mateusz, Milewski Łukasz, Lemański Damian - IV miejsce w kategorii do 90 kg, Zalewski Krzysztof - III miejsce w kategorii do 60 kg, Liżewski Tomasz - III miejsce w kategorii do 75 kg, Chrostowski Robert - I miejsce w kategorii ponad 90 kg.

  Nasz zespół uplasował się na III miejscu drużynowo.

  Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole był Tomasz Liżewski z kl. IVb BT, który w klasyfikacji ogólnej wszystkich zawodników startujących zajął II miejsce w kategorii Open w przeliczeniu ciężaru podniesionego do masy ciała zawodnika.

  Opiekunami reprezentacji byli nauczyciele WF-u: Krzysztof Piszczatowski i Wojciech Błachnio.

 • 21.03.2013 r.  - II Halowy Turniej Piłki Nożnej  "Wiosna na sporto-
      wo"  zorganizowany   pod  honorowym  patronatem   Podlaskiego
      Kuratora Oświaty,  Starosty  Łomżyńskiego  i  Prezydenta Miasta
      Łomża.

  W turnieju brało kilka drużyn.

  Drużyna ZSCKR w Marianowie doszła do ćwierćfinału i uległa drużynie, która zdobyła I miejsce.

  Skład drużyny:

  - Domitrz Paweł - kl. IV FT,

  - Ogonowski Paweł - kl. IV FT,

  - Lisiecki Mariusz - kl. IV FT,

  - Gawrych Łukasz - kl. III FT,

  - Karwowski Paweł - kl. IIIb BT,

  - Piątek Łukasz - kl. IIIb BT,

  - Bazydło Daniel - kl. III FT,

  - Wróblewski Marcin - kl. IIIb BT,

  - Kossakowski Andrzej - kl. II b FT,

  - Zduńczyk Artur - kl. I FT,

  - Karpiński Kamil - kl. I FT.

  Opiekunowie: Błachnio Wojciech i Piszczatowski Krzysztof.

 • 19.03.2013 r. - Spektakl "Zdążyć przed Panem Bogiem".

  19 marca 2013 r. społeczność naszej szkoły obejrzała spektakl "Zdążyć przed Panem Bogiem", poruszający problem holocaustu.

  Dialog dwóch aktorów - odtwórców ról H. Krall i M. Edelmana podkreślał, że nie ma wartości cenniejszej niż życie ludzkie.

  Bezsens historii i smutny los człowieka uwikłanego w jej sidła - oto refleksje, które nasunęły się naszym uczniom i nauczycielom po obejrzeniu spektaklu.

 • 08.03.2013 r. -  Apel z okazji "Dnia Kobiet".

 • marzec 2013 r. -  Kampania społeczna "Czytam, więc wiem".

  kampania

  W związku z prowadzoną przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną kampanią społeczną "Czytam, więc wiem" i pozyskaniem dla naszej szkoły Mecenasa Wiedzy jesteśmy zobowiązani do realizacji pakietu przysługującego Mecenasom Wiedzy.

  Na pakiet ten składają się:

  - informacja o Mecenasie wyeksponowana w szkole, w formie
        plakatu A4,

  - informacja o Mecenasie i jego geście przekazana uczniom
        i ich rodzicom,

  - informacja o Mecenasie opublikowana na stronie interneto-
        wej szkoły, której Mecenas ufundował prenumeratę,

  - wystosowanie do Mecenasa specjalnych podziękowań od
        szkoły, której Mecenas ufundował prenumeratę.

 • 28.02.2013 r. - Wycieczka młodzieży do Rybna.

  Dnia 28.02.2013 r. odbyła się wycieczka do Rybna. Udział w wycieczce wzięły klasy: II BT i III FT. Młodzież miała okazję uczyć się jazdy na nartach pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.

 • 23.02.2013 r. - Turniej futsalu o Puchar Burmistrza Jedwabnego.

  W dniu 23 lutego 2013 roku w hali sportowej przy szkole w Jedwabnem odbył się turniej futsalu o Puchar Burmistrza Jedwabnego. W zawodach udział brały cztery drużyny: ZS CKR Marianowo, "EKONOMIK", "DRZEWNA" i ZS w Jedwabnem.

  Przyjęty został system rozgrywek "każdy z każdym". Rywalizacja na tym turnieju była wyrównana i każdy z naszych przeciwników bardzo wymagający. Nasza drużyna zajęła II miejsce ustępując tylko "EKONOMIKOWI". Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał uczeń klasy III FT Daniel Bazydło.

  Skład drużyny:

  - Lisiecki Marcin(kapitan)

  - Karwowski Michał

  - Kosakowski Andrzej

  - Charubin Michał

  - Bazydło Daniel (bramkarz)

  - Domitrz Rafał

  - Filipkowski Marcin(bramkarz)

  Trener: Grzegorz Gutowski

 • 20.02.2013 r. Internetowy Teatr TVP - "Ania z Zielonego Wzgórza".

  Telewizja Polska S.A. w ramach pełnienia misji publicznej realizuje innowacyjny projekt pt. „Internetowy Teatr dla Szkół”. W ramach tego projektu 20 lutego br. za pomocą łącz internetowych bezpłatnie było transmitowane przedstawienie teatralne „na żywo” z Teatru Muzycznego w Poznaniu pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Spektakl skierowany był do szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Celem internetowego przekazu jest dotarcie ze sztuką teatralną do szkół oddalonych od placówek kulturalnych, których uczniowie mają utrudniony dostęp do kulturalnych wydarzeń.

 • 19.01.2013 r. -  STUDNIÓWKA.

 • 16.01.2013 r. - IX edycja konkursu pod nazwą „Bożonarodzeniowa
      szopka – nasza tradycja i współczesność”.

  Wychowankowie internatu z klasy I FT Kamil Karpiński i Karol Tomaszewski pod kierunkiem wychowawczyni S. Kraszewskiej wzięli udział w IX edycji konkursu „Bożonarodzeniowa szopka – nasza tradycja i współczesność”. Konkurs został zorganizowany przez Towarzystwo Internatów i Burs w Białymstoku, skierowany do wychowawców i wychowanków internatów i burs w woj. podlaskim. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Internacie ZSHE w Białymstoku w dn. 16.01.2013. Nasze szopki zajęły trzecie miejsce wśród 10 placówek biorących udział w konkursie. Otrzymaliśmy dyplom oraz puchar zaś uczniowie otrzymali  kubki, czekolady i „Przepisy na cały rok” proponowany przez Catherine Elisabeth Goethe. Wychowawczyni S.  Kraszewska otrzymała  podziękowanie Zarządu Towarzystwa Internatów i Burs  za wkład w przygotowanie wychowanków do IX edycji konkursu.

 • 14.01.2013 r. -  Święto patrona szkoły.

  Święto patrona szkoły zorganizowała klasa IIIb BT.

  Tradycyjnie jak co roku udostępniona została do zwiedzania Szkolna Izba Pamięci, w której uczniowie mogli zapoznać się z ważnymi wydarzeniami historycznymi związanymi z naszą szkołą.

  Dużą popularnością cieszyła się wystawa przybliżająca postać i zasługi bohatera bitwy pancernej pod Studziankami chor. Jana Szymańskiego.

 • grudzień 2012 r. -  Kampania społeczna "Czytam, więc wiem".

  kampania

  W związku z prowadzoną przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną kampanią społeczną "Czytam, więc wiem" i pozyskaniem dla naszej szkoły Mecenasa Wiedzy jesteśmy zobowiązani do realizacji pakietu przysługującego Mecenasom Wiedzy.

  Na pakiet ten składają się:

  - informacja o Mecenasie wyeksponowana w szkole, w formie
        plakatu A4,

  - informacja o Mecenasie i jego geście przekazana uczniom
        i ich rodzicom,

  - informacja o Mecenasie opublikowana na stronie interneto-
        wej szkoły, której Mecenas ufundował prenumeratę,

  - wystosowanie do Mecenasa specjalnych podziękowań od
        szkoły, której Mecenas ufundował prenumeratę.

 • 21.12.2012 r. -  Wigilia i jasełka w szkole.

  Dzień ten rozpoczął się od klasowych wigilii, podczas których młodzież i nauczyciele życzyli sobie przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu. Następnie wszyscy wzięli udział  w przepięknie przygotowanych przez klasę 1b BT jasełkach, które scenografią przeniosły nas w czasy cudu betlejemskiego.

  Podniosły nastrój tych przedświątecznych dni podkreślała też przepiękna choinka, która stanęła w głównym holu szkoły. Stanowiła ona  połączenie tradycyjnego drzewka z wkomponowaną w środek szopką betlejemską, z nowoczesną aranżacją.

  W przygotowanie tych uroczystych dni włączyło się wiele osób i ta właśnie wspólnota działania podkreśliła szczególny i magiczny charakter Świąt Narodzenia Pańskiego, które mają łączyć a nie dzielić.

 • 20.12.2012 r. -  Koncert bożonarodzeniowy.

  W tym dniu odbył się coroczny  już w naszej szkole bożonarodzeniowy koncert kolęd Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. Szczególnie dobrany na tę uroczystość repertuar odśpiewali soliści Pani Małgorzata Trojanowska i Pan Cezary Domański.

 • 19.12.2012 r. -  Wigilia w internacie.

  Obchody Święta Bożego Narodzenia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie rozpoczęły się już w środę 19 grudnia uroczystą kolację wigilijną w internacie szkoły. To spotkanie swoją obecnością uhonorowali Wicestarosta Łomżyński Pan Adam Krzysztof Sowa oraz Wójt Gminy Piątnica Pan Edward Łada. Nie zabrakło również przedstawicieli Kościoła. Ksiądz proboszcz Szczepan Dobecki przypomniał o rodzinnym charakterze tych świąt, a wikariusze ks. Robert Czeladko i ks. Paweł Grala odczytawszy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana zachęcali młodzież i zebranych gości do wspólnego kolędowania. W świąteczny nastrój wspaniale wpisały się jasełka przygotowane przez mieszkańców internatu. Wszyscy oczekiwali na pierwszą gwiazdkę, a gdy wreszcie rozbłysła na niebie, wśród zebranych pojawił się Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów.

 • 26.11-17.12.2012 r. -  Mistrzostwa Szkoły w piłce halowej.

  II Mistrzostwa Szkoły w halowej piłce nożnej o puchar Dyrektora Szkoły odbyły się w terminie od 26.IX-17.XII.2012 r. W rozgrywkach udział wzięło 10 zespołów klasowych (60 uczniów naszej szkoły, czyli 1/5 wszystkich uczniów naszej szkoły).

  Mistrzami szkoły została klasa III FT, drugie miejsce - klasa IV FT i trzecie miejsce zdobyli zwyciężcy poprzednich mistrzostw, czyli klasa IIIb BT.

  Królem strzelców został Michał Karwowski - klasa IIIb BT.

  Tytuł przyjaciela piłki zdobył Marcin Lisiecki - klasa IV FT.

  Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele w-f: K. Piszczatowski i Wojciech Błachnio.

 • 12.12.2012 r. -  Halowy turniej piłki nożnej - eliminacje (Czyżew).

 • 04.12.2012 r. -  "Maraton Pisania Listów 2012".

  4.12.2012 r. szkoła włączyła się w akcję "Maraton Pisania Listów 2012" organizowaną przez uczniów ZSMiO nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży.

  Celem akcji było pisanie listów w obronie osób niesłusznie odsiadujących wyroki w więzieniach na całym świecie. W czasie tegorocznego Maratonu młodzież mogła napisać list w sprawie Alesia Bialackiego, działacza na rzecz praw człowieka z Białorusi. Ponadto uczniowie mogli wyrazić swój sprzeciw wobec kary śmierci na Tajwanie, zatrzymać przymusowe wysiedlenia, a także wesprzeć młodych aktywistów i młode aktywistki ruchu Girifna z Sudanu.

  Uczniowie do akcji przystąpili bardzo licznie, co świadczyć może o dużej wrażliwości na sprawy drugiego człowieka.

 •  27.11.2012 r.  -  Program  teatralno-profilaktyczny  "TOKSYCZNE
      SIOSTRY".

  Dnia 27.11.2012 r odbył się program teatralno-profilaktyczny "TOKSYCZNE SIOSTRY" Ukazał on podobieństwa przebiegu rozwoju uzależnienia od narkotyków, alkoholu i hazardu.

  Młodzież miała możliwość przyjrzenia się fazom rozwoju uzależnień i poznania ich skutków oraz zrozumienia konsekwencji niepohamowanych potrzeb.

  Problemy w rodzinie i w szkole, z którymi zmagają się bohaterki spektaklu pokazały młodym ludziom, jak zgubna i niebezpieczna jest rzeczywistość uzależnień. W uświadomieniu tego faktu pomogła również dyskusja, jaką w trakcie i po występie przeprowadzili aktorzy z publicznością.

 • 19.11.2012 r. -  I  etap  konkursu  "Bezpieczna praca w gospodar-
      stwie rolnym".

  Dnia 19 listopada 2012 r. odbył się I etap konkursu "Bezpieczna praca w gospodar-stwie rolnym" zorganizowany przez OR KRUS Białystok.

  Konkurs otworzył p. Krzysztof Bączyk witając w imieniu własnym i organizatorów konkursu.

  Wzięło w nim udział 63 uczniów klas maturalnych. Do etapu ustnego (dogrywki) z powodu remisu w teście zakwalifikowały się 3 osoby z jednakową liczbą punktów. Ostatecznie I miejsce zajął Konrad Liszewski, a II - Paweł Dęby.

  Do wojewódzkiego finału zakwalifikował się Konrad Liszewski.

  Po ogłoszeniu wyników laureatom konkursu zostały wręczone nagrody.

  Przewodniczący kończąc konkurs podziękował uczestnikom w imieniu organizato-rów życząc im, żeby wiedza zdobyta w czasie przygotowań przydała się w ich przyszłym życiu zawodowym.

 • 13.11.2012 r. -  I  Mistrzostwa  Zespołu  Szkół  CKR w  Marianowie
      w Szachach o Puchar Dyrektora.

  W dniu 13 listopada w naszej szkole odbyły się I Mistrzostwa ZS CKR w Marianowie w Szachach o Puchar Dyrektora. W turnieju wzięło udział 27 uczniów. Chłopcy grali tempem 15’ na zawodnika, 7 rund systemem szwajcarskim. Bezkonkurencyjny okazał się Rafał Karpiński z klasy IV FT, który zdobył maksymalną liczbę punktów, a tym samym puchar. Drugie miejsce zajął Sebastian Dymnicki z klasy IVa BT zdobywając 5,5 pkt. Miejsce trzecie należało do Michała Wysockiego z klasy IVb BT, który zdobył 5 pkt. Pierwszych trzech zawodników zostało nagrodzonych książkami. Kolejne miejsca zajęli: 4. Karol Szarowski – klasa IVa BT – 5 pkt, 5. Grzegorz Milewski – III FT – 5 pkt., 6. Kamil Karpiński – I FT – 4,5 pkt. Pierwszych sześciu zawodników otrzymało pamiątkowe dyplomy. Rozgrywki zorganizowała p. Magdalena Szewczyk.

 • 12.11.2012 r. -  Obchody "Święta Niepodległości" w internacie.

  12.XI.2012 r. młodzież internatu pod kierunkiem p. A. Grużewskiej i p. S. Kraszew-skiej zaprezentowała przedstawienie "Narodowe zrywy Polaków - droga do niepodległości". Poprzez recytację wierszy, śpiewanie pieśni patriotycznych wycho-wankowie poznali narodowe dążenia Polaków, ich tragiczne losy w drodze do odzyskania niepodległej ojczyzny.

 • 09.11.2012 r. -  Apel z okazji "Święta Niepodległości".

 • 31.10.2012 r. - Uroczysty apel z okazji "Święta Zmarłych".

 • 22-26.10.2012 r. -  "Dni Chleba na Zakwasie" w szkole.

  W dniach 22-26 października 2012 r. w naszej szkole były się "Dni Chleba na Zakwasie".

  Edukacja obejmowała:

  - wystawę informacyjną,

  - prelekcje na temat zdrowego odżywiania dla kl. I,

  - konsumpcję różnych chlebów i bułek wypiekanych przez młodzież oraz pozyska-
         nych od naszych sponsorów:

  • Piekarni p. Śledziewskich z Piątnicy,

  • Piekarni L. Kosakowski, G. Karwowski z Piątnicy,

  • Piekarni p. Kingi Wolińskiej z Łomży.

  Degustacja chleba została wzbogacona o masła ziołowe, domowe przetwory - ogórki kiszone, smalec, miód i dżemy.

  Dodatkowo Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Piątnicy zasponsorowała nam różnego rodzaju sery.

  Uroczystość uświetnili goście z PSSE w Łomży.

  Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

 • 17-25.10.2012 r. -  "Tydzień Chleba na Zakwasie" w internacie.

  Mieszkańcy internatu wraz z wychowawczyniami: p. Anną Grużewską i p. Sabiną Kraszewską oraz p. kier. internatu Teresą Kamińską upiekli chleb na zakwasie oraz kruche ciasteczka. Swoje wypieki zaprezentowali podczas spotkania integracyjnego młodzieży z Bursą szkolną nr 3 w Łomży w dniu 24.10.2012 r.

  Podczas trwającej dyskoteki młodzież miała możliwość poznać smak pieczywa wypiekanego tradycyjną metodą. Na stołach królował różnorodny chleb, smalec, kiszone ogórki, dżemy przygotowane metodą domową.

  Dnia 25.10.2012 r. uczniowie kl. III FT wraz z wych. klasy p. Barbarą Karasińską, p. kier. internatu Teresą Kamińską i wych. internatu p. Anną Grużewską w ramach tej kampanii zwiedzili piekarnię p. Śledziewskich w Piątnicy.

 • 18-19.10.2012 r. -  Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę.

  W dniach 18 -19 października 2012 r. młodzież z klas maturalnych pod opieką ks. Roberta Czeladko wzięła udział w corocznej pielgrzymce na Jasną Górę.

  Pierwszym etapem była wycieczka do Krakowa. Dzięki przepięknej, prawie letniej pogodzie wizyta w dawnej stolicy Polski była prawdziwą przyjemnością. Młodzież zobaczyła słynne Sukiennice, zwiedziła Kościół Mariacki i odpoczywała w nastrojowych kawiarenkach na Starym Mieście. Następnie wszyscy udali się na Wawel i z wizytą do Smoka Wawelskiego. Pod opieką przewodnika młodzież zwiedziła skarbiec królewski i zbrojownię oraz odwiedziła grób byłego prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego i jego żony.

  Nocleg zaplanowano w Łagiewnikach co było okazją do modlitwy w tamtejszym Sanktuarium Maryjnym.

  Następnego dnia wszyscy wyruszyli na pielgrzymkę do Częstochowy, gdzie wspólnie z ks. Robertem, wychowawcami: p. A. Skrodzką i p. D. Bajaką oraz z opiekunem p. Józefem Szulkowskim modlili się o powodzenie na maturze i w całym dorosłym życiu. Pielgrzymkę zakończył wspólny Apel Jasnogórski.

 • 12.10.2012 r. - Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 • Świętujemy w październiku.

  Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych:

  "Biblioteki szkolne - klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości".

  Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece szkolnej zorganizowano kiermasz taniej książki. Uczniowie mogli kupić ciekawe książki popularno-naukowe, słowniki, encyklopedie, poradniki, lektury szkolne oraz literaturę piękną.

  Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę o nowe pozycje książkowe.

 • 28.09.2012 r. - Promocja produktów regionalnych.

  28 września pracownicy Agencji Rynku Rolnego z Białegostoku przygotowali naszym uczniom szereg zajęć.

  Uczniowie z klas II BT i Ia BT technikum mechanizacji rolnictwa uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym dotyczącym działalności agencji oraz możliwości pozyskania z niej środków finansowych. Właściciele restauracji Alkierz z Supraśla przeprowadzili pokaz wykonania potraw regionalnych - były to pierogi z różnym farszem, bliny gryczane oraz szarlotka z kaszy manny.

  Właścicielka blogu kulinarnego i fotograf Joanna Kozłowska uczyła jak wykonać dobre zdjęcie promujące produkt regionalny. Podziwiała kreatywność i wyobraźnię naszych uczniów.

  Spotkanie zakończyło się degustacją wyprodukowanych potraw.

 • 27.09.2012 r. - Turniej piłki nożnej.

  27.09.2012 r. 12 osobowa grupa młodzieży z internatu pod opieką p. Sabiny Kraszewskiej uczestniczyła w Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanej przez Bursę nr 3 w Łomży. Nasi piłkarze pokonali drużynę Bursy nr 3 8:6 - przy tym wykazali się niesamowitą wolą walki, zaangażowaniem i niesamowitą kondycją fizyczną. Czekamy na rewanż.

 •  05.09.2012 r. -  Centralna  Inauguracja roku  szkolnego  2012/13
      dla  szkół  prowadzonych  przez  Ministra  Rolnictwa  i Rozwoju Wsi
      z udziałem naszej delegacji.

  5 września 2012 roku, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. mjr pil. Wł. Szcześniewskiego w Widzewie odbyła się Centralna Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 dla szkół, dla których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Radca Generalny w MRiRW Pani Zofia Krzyżanowska, parlamentarzyści z województwa łódzkiego, przedstawiciele władz lokalnych, szkół samorządowych, a przede wszystkim liczne delegacje uczniów szkół rolniczych z pocztami sztandarowymi.

 • 03.09.2012 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13.

 • 25.08. - 01.09.2012 r. -  Pobyt  niemieckiej  młodzieży  z  powiatu
      Dingolfing-Landau w Bawarii.

  W dniach od 25 sierpnia do 1 września 2012 r. na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Łomży oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, w ramach programu wymiany przebywała w Polsce niemiecka młodzież z powiatu Dingilfing-Landau w Bawarii.

  Uczestnicy spędzili w naszym kraju 8 dni podziwiając piękno Podlasia oraz Warmii i Mazur. Swój pobyt rozpoczęli od zwiedzania najbliższej okolicy – Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie oraz Łomży. Kolejnym punktem programu był wyjazd do Gierłoży oraz zwiedzanie Wilczego Szańca – tajnej kwatery Hitlera. Po drodze mieli okazję zatrzymać się nad jeziorem Śniardwy oraz w Giżycku i Mikołajkach. Pobyt na Mazurach uwieńczyło odwiedzenie Muzeum Mazurskiego w Owczarni.

  Następnego dnia młodzież zwiedzała Podlasie: stolicę województwa – Białystok i malownicze miasteczko Tykocin. Tutaj ogromne wrażenie wywarła na nich Synagoga – druga co do wielkości w Polsce, w której mieli okazję zapoznać się z kulturą żydowską.

  Kulminacyjnym punktem pobytu był spływ kajakowy na trasie Krutyń – Ukta zakończony integracyjnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

  Wśród wielu innych atrakcji, na prośbę gości, była wizyta w jednostkach Straży Pożarnej w Łomży i Śniadowie. Młodzież uczestniczyła w próbnym alarmie, jeździła wozem strażackim i skakała na spadochronie.

  Goście odwiedzili też Browar w Łomży i forty w Piątnicy, gdzie odbyły się zawody strzeleckie.

  W sobotę 1 września wśród uścisków i łez wzruszenia polscy opiekunowie: p. Marta Mieczkowska i p. Dorota Bajaka pożegnali niemiecką młodzież na warszawskim Okęciu. Opuszczając nasz kraj młodzież pozostawiła pamiątkowy wpis na facebooku – Ich liebe Polen – Kocham Polskę. Te słowa pokazują, że cel programu wymiany został osiągnięty.

 • rok szkolny 2011/2012

 • rok szkolny 2010/2011

 • rok szkolny 2009/2010

 • rok szkolny 2008/2009

 • rok szkolny 2007/2008

 • rok szkolny 2006/2007

 • rok szkolny 2005/2006

 • rok szkolny 2004/2005

 • rok szkolny 2003/2004