Kalendarz roku szkolnego 2010/2011

Tematyka apeli i imprez w roku szkolnym 2010/2011

 

 • 18-25.06.2010 r. - Pobyt grupy młodzieży w Niemczech.

  Dnia 17 czerwca grupa młodzieży ze szkoły w Marianowie, Jedwabnem oraz Łomży wraz z opiekunami wyjechała do Niemiec.

  W ramach powstałej od 1999 roku współpracy starostwa z siedzibą w Łomży a starostwem w Dingolfing-Landau (Dolna Bawaria), młodzież ze swoimi opiekunami spędziła ciekawy i pełen emocji tydzień w Niemczech.

  Spotkanie młodzieży polskiej i niemieckiej odbywało się pod hasłem: "Młodzi w gościach u przyjaciół".

  Uczestnicy byli zachwyceni wszystkimi punktami programu pobytu. W szczegól-ności spodobały im się wycieczki: do nowoczesnego muzeum BMW(Erlebniswelt), do prywatnego muzeum autobusów, do fabryki BMW, na stadion Allianz-Arena, jak również oprowadzka po mieście Landshut połączona ze wspólną historią. Do atrakcyjniejszych momentów pobytu w Niemczech uczestnicy zaliczają również pobyt na basenie Caprima i udział w festynynach, które przybliżyły im bawarską kulturę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w gospodarstwie rolnym, ponieważ większość uczestników wycieczki pochodzi z gospodarstw wiejskich.

  W czasie trwania wymiany młodzież brała również czynny udział w różnych grach i zabawach sportowych, takich jak: mecz piłki nożnej i koszykówki, zabawy wodne na basenie Caprima.

 • 22.06.2011 r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

 • 20.06.2011 r. - Finał Konkursów MRiRW dla szkół rolniczych.

  Celem Konkursów było promowanie działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, odkrywanie zainteresowań i uzdolnień oraz doskonalenie umiejętności zdobywanych w toku nauki, mobilizowanie młodzieży do aktywnego gromadzenia i wykorzystywania informacji dotyczących PROW 2007-2013, poszerzanie wiedzy na temat instrumentów wsparcia w ramach PROW 2007–2013, a także kształtowanie poczucia estetyki.

  Pierwszy Konkurs o tematyce „Wyroby, produkty i tradycje lokalne i regionalne w oparciu o PROW 2007-2013” obejmował przygotowanie pracy konkursowej w postaci amatorskiego filmu.

  W tym konkursie I miejsce zdobyli uczniowie kl. IIa BT: Konrad Liszewski i Damian Przyborowski z naszej szkoły pod opieką p. mgr Beaty Pietrzak.

  Więcej informacji pod tym linkiem.

 • 08.06.2011 r. - Wycieczka młodzieży do Kruszynian.

  Kruszyniany to wieś położona na Szlaku Tatarskim, ok. 10 km za Krynkami (woj. podlaskie). Charakteryzuje ją przede wszystkim zróżnicowanie kulturowe i religijne mieszkańców, ale również piękna okolica.

  Można tu spotkać ludność tatarską, co dostarcza okazji spróbowania niezwykłej kuchni. Możliwe jest także bliższe zapoznanie się z kulturą tatarską zwiedzając prawdziwe jurty.

  Największymi atrakcjami w Kruszynianach są meczet oraz mizar – cmentarz tatarski. Meczet pochodzi z XVIII wieku, ale jego historia sięga króla Jana III Sobieskiego. Budynek jest zachowany w doskonałym stanie, można również zwiedzać jego wnętrze.

 • 08.06.2011 r. - "Dni Pola 2011" w Marianowie.

  Grupa POLSKIE SKŁADY NAWOZOWE oraz Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, SDOO w Krzyżewie Zakład Doświadczalny Oceny Odmian w Marianowie zorganizowały "Dni Pola 2011", które odbyły się w Zakładzie Doświadczalnym Oceny Odmian w Marianowie.

  W imprezie uczestniczyła młodzież z naszej szkoły, która pilnie przysługiwała się licznym prelekcjom dotyczącym nawożenia i ochrony roślin.

 • 08.06.2011 r. - Jeden  z  koncertów Filharmonii Narodowej: TEATR
     MUZYCZNY - Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale.

  TEATR MUZYCZNY Filharmonii Narodowej przedstawił fragmenty słynnego wodewilu Wojciecha Bogusławskiego z muzyką Jana Stefańskiego -Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale.

  Zaprezentowany po raz pierwszy w Teatrze Narodowym w Warszawie w 1794 r. zachwycił publiczność mocno zakorzenioną w polskich realiach fabułą, czytelnymi aluzjami politycznymi i prawdziwie swojską muzyką.

  Mimo upływu czasu to rdzennie polskie przedstawienia nie utraciło na atrakcyjności. Swą zabawną, ludową treścią, dziarską muzyką i barwnością inscenizacji budzi nadal zainteresowanie publiczności.

 • 4-5.06.2011 r. -  Eliminacje do  XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Mło-
     dzieży  w  sportach letnich  "MAZOWSZE 2011",  które  odbyły  się
     w  Białej  Podlaskiej.  Uczeń  klasy  Ia BT  Przemysław  Pisowodzki
     w rzucie dyskiem zajął II miejsce.

 • 25.05.2011 r. - Program profilaktyczno-edukacyjny.

  "Miłość dobrze uporządkowana zaczyna sie od siebie" to autorski program profilak-tyczno-edukacyjny, zrealizowany w dniu 25.05.20011 r.

  Był to program o budowaniu miłości do siebie samego. Pomysł zrodziło samo życie ... Chodziło o "strawne", w miarę atrakcyjne przekazanie przez rówieśników wyników przeprowadzonych w szkole ankiet, dotyczących frekwencji, wagarów, picia alkoholu.

  Program oddziaływał na widza skromnymi obrazami - słowem pisanym i scenkami. Ubóstwo obrazu było zamierzone. Obraz nie powinien bowiem rozpraszać.

  Inspiracją dla całego przedsiewzięcia był program "NOE". Podczas jednej ze scenek uczniowie otrzymali cukierki, obrazujące zakres picia alkoholu. Pełniły one rolę zabawową, wszak bawiąc się uczymy się więcej.

  Głównym celem programu było zastanowienie się nad sobą samym: Dokąd zmierzam?, Czy porządkuję swoje życie?, Czy lubię siebie? Ponadto chodziło o uświadamianie, że wzajemny wpływ grupy może być wykorzystywany do stawania się lepszym. Chodziło też także o uświadamianie, że w życiu nie należy pozwalać sobie na bylejakość. W życiu najważniejsze jest bowiem ŻYCIE.

 • 22.05.2011 r. - "Zielona Gala" w Szepietowie.

  22 maja 2011 r. klasa III TMR wraz z opiekunami uczestniczsyła w "Zielonej Gali". Uczniowie uczestniczyli w pokazach z dziedzin takich jak: budownictwo, uprawa zbóż, pozyskiwanie biopaliw. Z dużym zainteresowaniem oglądali też wystawę maszyn rolniczych.

  Pogoda dopisała, humory również. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy.

 • 18.05.2011 r. - Wycieczka do Zakładu Dośwadczalnego w Biebrzy.

  W wycieczce uczestniczyło 28 uczniów kl. III TZMR i 16 uczniów kl. II a TZMR oraz 4 nauczycieli PNZ. W Zakładzie odbywała się konferencja naukowa: „TORFOWISKA a CZŁOWIEK” w ramach jubileuszu 60-lecia istnienia zakładu. Gościem honorowym był dr Józef Suniewicz pracujący w Biebrzy przez 40 lat, od chwili powstania Zakładu w 1951 r. oraz wielu innych gości, min.: posłowie (Jan Kamiński, Józef Klim, Kazimierz Gwiazdorski), przedstawiciel MRiRW p. Jastrząb, starostowie i sponsorzy („Mlekpol” Grajewo, Z-dy Mięsne Łuków, dostawcy sprzętu rolniczego).

  Po uroczystościach jubileuszowych odbył się pokaz sprzętu do zbioru zielonek, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wielu rolników i gości a szczególnie uczniów naszej szkoły.

 • 29.04.2011 r. - Pożegnanie abiturientów.

 • 20.04.2011 r. - Apel - "Zwyczaje wielkanocne".

 • 19.04.2011 r. - Szkolny Konkurs "Wielcy romantycy".

     „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;
     Łam, czego rozum nie złamie"

  Słowa Adama Mickiewicza z „Ody do młodości” przyświecały szkolnemu konkursowi „Wielcy romantycy”. Impreza odbyła się 19 kwietnia i do zmagań z literaturą stanęło, aż 21 uczestników. Pytania konkursowe sprawdzały wiedzę z treści utworów, ale pozwalały też na zabawę. Nie łatwą konkurencją okazały się kalambury, pokazanie tytułu utworu, sprawiało pewne trudności, ale i z tym niełatwym zadanie uczestnicy sobie poradzili.  Mamy nadzieję, że konkurs będzie cykliczny i liczba uczestników chętnych do zabawy intelektualnej, będzie wciąż tak wysoka.

 • 14.04.2011 r.  -  Apel z okazji  3 Maja  i  Dnia Flagi Rzeczpospolitej
      Polskiej  przygotowany przez kl. Ia TB pod kierunkiem wychowaw-
      czyni p. prof. B. Skajster.

 • 13-15.04.2011 r. - Wystawa wielkanocna WTZ w Marianowie.

 • 7.04.2011 r. -  Klasa I FT  pod kierunkiem wychowawczyni  p. prof.
      B. Karasińskiej  przygotowała  apel:  "Kwiecień Miesiącem Pamięci
      Narodowej".

 • 30.03.2011 r. -  II  Mistrzostwa Łomży Szkół  Ponadgimnazjalnych
      w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

     Mistrzostwa Łomży Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc rozegrano w środę w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wystartowało w nich 50 siłaczy z ośmiu szkół i placówek: ZSMiO nr 5, Bursa Szkolna nr 2, ZSWiO nr 7, ZSEiO nr 6, II LO, ZSDiG, ZSTiO nr4, ZSCKR Marianowo. Nagrody najsilniejszym zawodnikom Mistrzostw ufundował Urząd Miejski.

      W klasyfikacji indywidualnej uczniowie naszej szkoły uplasowali się na następują-cych miejscach:

  - kategoria do 59 kg - 1 miejsce: Zalewski Krzysztof (70 kg);

  - kategoria do 66 kg - 4 miejsce: Liżewski Tomasz (95 kg);

  - kategoria do 83 kg - 2 miejsce: Rogiński Paweł (125 kg);

  - kategoria do 93 kg - 5 miejsce: Pisowodzki Przemysław (102 kg).

      W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła uplasowała się na 2 pozycji z 25 punktami.

 • 22.03.2011 r. -  Prezentacja dorobku warsztatów TUL.

      Wystawa prac grupy malującej na szkle.

       Prezentacja przedstawienia grupy teatralno-obrzędowej pt. "Igraszki z diabłem".

  Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście obejrzeli opartą na ludowych wierzeniach sztukę Jana Drdy, opowiadającą o wiarusie Marcinie Kabacie, który nieopatrznie wepchnął diabłu w paszczę dwie duszyczki i ruszył dopiekła, by je ratować.

 • 8.03.2011 r. -  "Dzień Kobiet".

 • 22.01.2011 r. -  "STUDNIÓWKA".

 • 13.01.2011 r. -  Święto patrona szkoły.

 • 22.12.2010 r. -  "Jasełka bożonarodzeniowe".

 • 21.12.2010 r. -  Wigilia w internacie.

 • 16.12.2010 r. - Koncert Bożonarodzeniowy.

      W ramach Koncertu Bożonarodzeniowego usłyszeliśmy najpiękniejsze  kolędy i pas-torałki w wykonaniu Filharmonii Kameralnej  im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod dyrekcją  Jana Miłosza Zarzyckiego  i  zaproszonych  gości: Jacka Szymańskiego i Małgorzaty Trojanowskiej.

 • 13-18.12.2010 r. - Wystawa  prac  o tematyce bożonarodzeniowej
      wykonanych   przez  podopiecznych  Warsztatu Terapii  Zajęciowej
      w Marianowie.

 • 16.11.2010 r.  -  Uroczystość   wręczenia   dyplomów   Stypendium
      Prezesa  Rady  Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej 
  (z  naszej
      szkoły otrzymał je Konrad Liszewski - uczeń klasy IIa BT)
  .

 • 10.11.2010 r. -  Apel z okazji "Święta Niepodległości" przygotowa-
      ny przez uczniów kl. IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

 • 29.10.2010 r.  - Klasa IV Technikum Rolniczego przygotowała apel
      z okazji "Święta Zmarłych".

  Są  dni  radości, szczęścia  i uniesień.  Ale  są  też inne -  pełne zadumy i smutku.
  I takim jest  1 listopada, przychodzimy na cmentarze,  zapalamy znicze,  wzdychamy
  i ... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać ...

  "Ciszą cmentarną ukołysani z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, niech spoczywają w pokoju".

 • 28.10.2010 r. -  Spektakl teatralno-profilaktyczny "Tożsamość".

 • 14.10.2010 r. - Centralne obchody Dnia Edukacji Narodowej szkół
      rolniczych połączone z uroczystością odsłonięcia tablicy oraz nada-
      nia  imienia  prof.  Józefa  Marcinkiewicza  Zespołowi  Szkół  CKR
      w Janowie. W uroczystości tej brała również nasza delegacja.

 • 13.10.2010 r. -  Apel z okazji "Dnia Edukacji Narodowej".

 • 07.10.2010 r.  -  Pokaz  karate  pod  kierunkiem  sensei  Roberta
     Gaździka 1DAN.

 • 27-28.09.2010 r.- Finał  "Konkursu Wiedzy o Rolnictwie Ekologicz-
      nym"  (Radom)  dla  uczniów  ze  szkół   ponadgimnazjalnych  pod
      patronatem Ministara Rolnictwa  i  Rozwoju Wsi  z udziałem nasze-    go ucznia klasy IIa Technikum Mechanizacji Konrada Liszewskiego.

 • 27-28.09.2010 r. -  Wyjazd na wystawę Agro Show w Bednarkach
     koło Poznania.

  Uczestnicy podziwiali nowinki techniczne współczesnego rolnictwa, a także z najlepszego źródła uzyskać informacje o dealerach renomowanych marek sprzętu rolniczego.

  Reszta dnia była poświęcona zwiedzaniu zabytków Poznania a później na nocleg grupa udała się do domu pielgrzyma "Arka" w Licheniu - miejscowości słynącej z kultu maryjnego.

  Następnego dnia odbyło się zwiedzanie tamtejszej bazyliki z przepiękną wieżą widokową, z której można było  podziwiać okolicę oraz okolicznych pięknych zakątków.

  Następnym przystankiem była Warszawa, gdzie po starówce oprowadzał  znajomy zakonnik - wujek jednego z uczestników.

 • 20.09.2010 r.- Uroczystość poświęcona nadaniu imienia gen. dyw.
      Franciszka  Kamińskiego  szkołom  wchodzącym  w  skład  ZSCKR
      w  Karolewie  połączoną  z  wręczeniem  sztandaru  i odsłonięciem
      pomnika ku czci patrona.

 • 17.09.2010 r. -  Sprzątanie Świata.

 • 16.09.2010 r. -  Szkolenie dotyczące Powszechnego Spisu Rolnego
     2010 zorganizowanego przez GUS  i zakończone konkursem.

 • 3.09.2010 r.  -  Centralna  inauguracja roku szkolnego 2010/11
      szkół rolniczych w Siennicy Różanej z udziałem naszej delegacji.

 • 1.09.2010 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011.

  1 września rozpoczęliśmy kolejny rok pracy, w którym będziemy kształcić i rozwijać nasze umiejętności. Inauguracja w tym roku przebiła swą świetnością lata poprzednie. Blasku i wspaniałości przydali nasi niecodzienni goście. Zaszczycili nas swą obecnością wielcy politycy naszego kraju i regionu.

  W tegorocznym „przywitaniu ze szkołą” towarzyszył nam sam Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki. W ciepłych słowach zachęcił uczniów do zdobywania wiedzy, dzięki której będą mogli zmieniać na lepsze oblicze polskiego rolnictwa. Ogromną pochwałę z ust Ministra otrzymał nasz region, który może służyć jako wzór prężnie rozwijających się gospodarstw rolnych. To wśród młodzieży naszej szkoły są następcy tych, którzy dziś prowadzą wzorowe gospodarstwa. Szkoła w Marianowie daje im szansę na zdobycie tego co w zawodzie rolnika najważniejsze.

  Wśród zaproszonych gości był również vice-wojewoda Wojciech Dzierzgowski, który jako absolwent naszej szkoły z sentymentem wspominał swoją naukę w „marianowskich murach”. On również mówił jak ważne zadanie czeka na uczniów po zdobyciu rolniczego wykształcenia.

  Kolejnym gościem, który zabrał głos był Starosta Powiatu Łomżyńskiego - Krzysztof Kozicki, który złożył życzenia nauczycielom i uczniom, aby ten rok obfitował w same sukcesy.

  Ostatnim przemawiającym gościem na uroczystości inauguracyjnej był Wójt Gminy Piątnica – Edward Łada. Złożył nam najserdeczniejsze życzenia na nowy rok pracy oraz podziękował Ministrowi za pochwałę naszego regionu.

  Życzenia, które płynęły z ust tak ważnych osób dla naszego kraju i regionu zapewne przyczynią się do tego, że rok 2010/2011 będzie obfitował w sukcesy i bardziej wytężoną pracę. Przed nami zatem 10 miesięcy, w trakcie których będziemy podnosić swoje kwalifikacje, aby sprostać życzeniom tak sławnych i znakomitych ludzi.

 • rok szkolny 2009/2010

 • rok szkolny 2008/2009

 • rok szkolny 2007/2008

 • rok szkolny 2006/2007

 • rok szkolny 2005/2006

 • rok szkolny 2004/2005

 • rok szkolny 2003/2004