Kalendarz roku szkolnego 2006/2007

 

 • 03.08.2007 r.  - Prezentacja  naszej  szkoły  w  ramach obchodów 600-lecia Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy.

 • 22.06.2007 r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

 • 01.06.2007 r. - Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły oraz "Świadectw Dojrzałości" absolwentom Technikum Rolniczego dla dorosłych.

 • 01.06.2007 r. - Wyjazd młodzieży naszej szkoły oraz uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem do zaprzyjaźnionego powiatu  Dingolfing-Landau w Niemczech. Pobyt tam będzie trwał do 9 czerwca. Jest to już szósty wyjazd młodzieży powiatu łomżyńskiego w ramach nawiązanej w 1999 roku współpracy partnerskiej pomiędzy powiatem łomżyńskim a Dingolfing-Landau.

 • 15.05.2007 r. - Pomiędzy Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentowanym przez Ministra Pana Andrzeja Leppera, a Starostwem Powiatowym w Łomży reprezentowanym przez Pana Krzysztofa Kozickiego i Wicestarostę Pana Marka Dworakowskiego nastąpiło podpisanie w Warszawie "Porozumienia" Nr DON or.761-74/07, na mocy którego z dniem 1 stycznia 2008 roku Ministerstwo przejmie prowadzenie Zespołu Szkół w Marianowie.

 • 27.04.2007 r. - Pożegnanie maturzystów.

 • 04.04.2007 r. - Uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkiejnocy w wykonaniu uczniów klasy II TMR.

 • 08.03.2007 r. - "Z  życzeniami  dla  Pań" - koncert w wykonaniu Łomżyńskiej   Orkiestry  Kameralnej  oraz  zaproszonych  gości: Dariusza Wójcika (prowadzenie  i  śpiew) i  Konstantina Vilenski(fortepian).

     Apel z okazji "Dnia Kobiet" w wykonaniu klasy I TM.

 • "Dni Kultury Uczniowskiej".

  W ramach "Dni Kultury Uczniowskiej" odbyły się następujące imprezy:

  - 13.02.2006 r.  - występ szkolnej grupy teatralnej ze spektaklem "Zagubiony, bo
                                niekochany;
                              - występ Warsztatów teatralno-obrzędowych Towarzystwa Uni-
                                wersytetów Ludowych ze spektaklem "Trzy razy S. Mrożek";
                              - kabareton szkolnej grupy teatralnej;
                              - program "Usuwamy wewnętrzne bariery" przygotowany przez
                                Stowarzyszenie "Rodzice Dzieciom" Troski Specjalnej w Maria-
                                nowie;
                              - projekcja Internackiego Klubu Filmowego-"Dziewczyna z perłą".

  - 14.02.2006 r.   - program "Bezpieczny uczeń";

                          - turniej sportowy klas pierwszych;
                              - program walentynkowy "Romeo i Julia dawniej i dziś" w wyko-
                                 naniu uczniów klasy II TR;

                          - spektakl teatralny Krakowskiego Biura Promocji Kultury "Buty
                                 na suficie";
                              - wieczór walentynkowy w internacie;
                              - dyskoteka walentynkowa w internacie.

   

 • 20.01.2007 r. - STUDNIÓWKA

 • 21.12.2006 r. - Apel poświęcony zbliżającym się Świętom Bożego  Narodzenia.

   

  Klasa IV Technikum Rolniczego przygotowała program artystyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Apel składał się z dwóch elementów uczniowie zaprezentowali teksty ukazujące tradycję Świąteczną, którą uświetniły odśpiewane kolędy. Program wprowadził wszystkich w doskonałą atmosferę. Życzenia i wspólne śpiewanie przygotowały wszystkich do spędzenia klasowych Wigilii, a także mogliśmy poczuć zapach zbliżających się Świąt w domu.

 • 20.12.2006 r. - Spotkanie wigilijne młodzieży internackiej, dyrekcji  i zaproszonych gości.

 • 23.11.2006 r. - Spektakl teatralny "Upadek".

 • 10.11.2006 r.  -  Apel  z  okazji  Święta  Niepodległości  z  udziałem gości  z  Łotwy.

   

  Z okazji Święta Niepodległości Polski w naszej szkole odbył się koncert. Z występem zawitali do nas goście z Łotwy. Zespół zaprezentował najpiękniejsze pieśni patriotyczne i ludowe, które przypomniały słuchaczom nie tylko historię ojczyzny ale przede wszystkim kulturę narodową. W skład występu weszły również pieśni łotewskie, które przybliżyły Polakom historię innego narodu Słowiańskiego.

 • 31.10.2006 r. - Apel z okazji Święta Zmarłych.

   

  Klasa IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa, pod okiem pani Beaty Pietrzak przygotowała apel z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych. Refleksyjne teksty poetyckie wprowadziły wszystkich widzów w nastrój zadumy. Każdy z obecnych na sali analizował kruchość ludzkiego istnienia. Nostalgiczne przedstawienie przywołało odbiorcom w pamięci tych, którzy odeszli i których wielokrotnie nam bardzo brakuje. Apel nie tylko pokazał widzom, że inni odchodzą bardzo szybko, ale również wprowadził w filozoficzną zadumę nad własnym  życiem, które jest również ulotne.

 • 13.10.2006 r. - Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

   

  Z okazji Dnia Edukacji klasa III Technikum Agrobiznesu, pod kierunkiem pani Barbary Karasińskiej, przygotowała przedstawienie pokazujące życie szkoły. „Aktorzy” zaprezentowali scenkę kabaretową, mającą odzwierciedlać codzienność naszej placówki. W scenariuszu nie zbrakło humoru z zeszytów, a także ku zaskoczeniu Rady Pedagogicznej fraszek na temat nauczycieli.

  Oprócz programu artystycznego, ze strony grupy uczniowskiej popłynęło wiele serdecznych życzeń i podziękowań, za pracę i trud wkładany w naukę i wychowanie młodego pokolenia.

 • 11.10.2006 r.   -  Uroczystość  wręczenia  dyplomów  Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

 • 22.09.2006 r.  -  Kontynuacja dostawy  sprzętu zakupionego przez Ministerstwo Rolnictwa.

 • 19.09.2006 r. - Msza inaugurująca rok szkolny 2006/2007.

   

  W naszej szkole odbyła się Msza inaugurująca nowy rok szkolny 2006/2007. Zebraliśmy się na Sali gimnastycznej w celu spotkania i modlitwą wyproszenia łaski łatwości nauki. W ten sposób chcieliśmy rozpocząć nowe zmagania z nauką. Dzięki modlitwie mamy nadzieję czekające nas wyzwania pokonać z łatwością i opieką boską.

 • 15.09.2006 r. - Akcja "Sprzątanie świata".

   

  W dniu 15 września Zespół Szkół w Marianowie przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Nasze porządki globu przeprowadziliśmy na „własnym podwórku”. Okazało się, że nawet w naszym urokliwym zakątku ziemi Łomżyńskiej znalazły się śmieci, które zebraliśmy i wyrzuciliśmy, aby nie tylko uczestniczyć w akcji, ale przede wszystkim dlatego, żeby czuć się lepiej. Śmieci jak przypuszczamy zostawili jacyś intruzi nie przejmujący się ekologią.

 • 04.09.2006 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007.

   

  W tym roku 4 września, odmiennie niż wieloletnia tradycja wskazywała, rozpoczęliśmy rok szkolny 2006/ 2007.  Uroczystość inauguracyjna odbyła się na Sali gimnastycznej, gdzie zebrali się zaproszeni gości, rada pedagogiczna i uczniowie.

  Od tej chwili mamy świadomość, że przed nami kolejny rok nauki, zmagań z problemami edukacyjnymi, które jak przypuszczamy poszerzą naszą wiedzę i umiejętności. Jak zwykle na starcie jesteśmy pełni zapału i mamy nadzieję, że ta euforia będzie nam towarzyszyć do końca roku szkolnego.

 • rok szkolny 2003/2004

 • rok szkolny 2004/2005

 • rok szkolny 2005/2006