• 24.06.2005 r. - Zakończenie roku szkolnego.

 • 02.06.2005 r. - Uroczyste wręczenie "Świadectw Dojrzałości"

     i świadectw ukończenia szkoły.

 • 13.05.2005 r. - Wyjazd  grupy młodzieży  z  naszej szkoły na tygo-
     dniową wycieczkę do zaprzyjaźnionego
  Powiatu Dingolfing - Landau
     w Niemczech.

 • 10-11.05.2005 r. - Matura pisemna.

 • 28.04.2005 r. - Spotkanie integracyjne.

  W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne, pod hasłem: "Żyjemy tak blisko siebie, ale czy razem?". Program artystyczny został przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół w Marianowie, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piątnicy oraz panie z Polskiego Związku Głuchych.

  Przedstawienie miało na celu przybliżenie na pozór odrębnych światów. Okazało się, że wszyscy jesteśmy podobni, umiemy się cieszyć, śpiewać i wspólnie tańczyć. Dzięki temu spotkaniu odkryliśmy, że dzielą nas tylko stereotypy, z którymi należy podjąć walkę.

  Występom towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piątnicy. Jak przedstawiają poniższe zdjęcia, mogliśmy podziwiać prace, które wskazują na wielki talent i smak artystyczny twórców.

 • 14.04.2005 r. - Koncert Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej poś-
      więcony pamięci Ojca Świętego - JANA PAWŁA II.

 • 02-08.04.2005 r. - Dni żałobne po śmierci Papieża Jana Pawła II.

  W dniu 2 kwietnia 2005 roku, o godzinie 21.37 odszedł Papież Jan Paweł II. Najwybitniejszy Polak XX wieku, który zawsze był wzorem moralnym dla ludzi. Ten Wielki Człowiek był przyjacielem młodzieży, mentorem objaśniającym jak żyć godnie.

  Uczniowie naszej szkoły, chcąc wyrazić swój ból przygotowali codzienne odmawianie różańca świętego. Modliliśmy się w intencji Ojca Świętego, aby Bóg przyjął go do Raju. Spotkania te miały być wyrazem żałoby, po stracie człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wzór do naśladowania.

 • 21.03.2005 r. - "Pierwszy dzień wiosny" w naszej szkole.

 • 08.03.2005 r. - Uroczysty apel z okazji "Dnia Kobiet".

  W dniu 8 marca uczniowie klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa przygotowali apel z okazji Dnia Kobiet. Pomocą swoją służyły im panie profesor Hanna Kuczyńska i Małgorzata Florczyk.

  Przedstawienie przygotowane przez chłopców tej klasy dzieliło się na dwie części. W pierwszej zostały wygłoszone opinie na temat kobiet, druga zaś stanowiła część taneczna. Uczniowie specjalnie dla wszystkich Pań odtańczyli taniec do muzyki z filmu „Grek Zorba”. Oprócz tradycyjnego greckiego tańca uczniowie przedstawili swoje umiejętności akrobatyczne, ustawiając się w skomplikowane piramidy, a także wykazali się umiejętnością tańca bracke dance. Po części artystycznej panowie życzyli wszystkim kobietom i dziewczętom wszystkiego co najlepsze, wręczając im kwiaty.

 • 16.02. - 17.02.2005 r. - "Dni Kultury Uczniowskiej".

  Dzień pierwszy upłynął pod znakiem zmagań sportowych. Jako pierwszy odbył się turniej klas pierwszych, w którym przedstawiciele klas najmłodszych zmagali się z różnym zadaniami przygotowanymi im przez uczniów z klasy V Mechanizacji Rolnictwa. Zwyciężyła klasa I Technikum Agrobiznesu Drugim elementem programu były zawody przygotowane przez klasę II Technikum Mechanizacji Rolnictwa, które miały na celu wyłonić najsilniejszego „mężczyznę” szkoły. Do zwodów stanęło czterech uczniów, którzy konkurowali ze sobą w trudnych konkurencjach – zwycięzcą konkursu został Rafał Pierożyński z klasy III Technikum Agrobiznesu. Trzecią i zarazem ostatnią częścią programu tego dnia był mecz Uni-hoka, rozgrywany pomiędzy drużyną nauczycieli i drużyną uczniów. Zwyciężyli nauczyciele.

  Dzień drugi upływał pod znakiem występów teatralnych i muzycznych, nie zabrakło zmagań w zawodach ale już nie sportowych. Program rozpoczęty został przez przedstawienie przygotowane przez księdza Kazimierza Ostrowskiego i uczniów naszej szkoły. Występ pod tytułem „Sens cierpienia” odnosił się do biblijnej Księgi Hioba. Potem mogliśmy oglądać bicie rekordu Guinessa, a także Kabaret „Ani Mru Mru” przygotowany przez klasę II TMR3, „Modę przyszłości” . Odgadywanie „Kto jest kto?”, gdzie było trzeba rozpoznać nauczycieli z fotografii z dzieciństwa. Klasa I Techniku Agrobiznesu zaprezentowała modę przyszłości, a klasa III przedstawiła humor o nauczycielach. Cały program zamknął Festiwal Piosenki San Marianowo 2005. Do konkursu stanęło wielu uczestników, którzy popisali się nie tylko talentem wokalnym ale również bogato rozbudowanym  układem choreograficznym. Pierwsze miejsce egzekwo zajęli: Marcin Krupiński i nauczyciele.

  • 22.01.2005 r. - "STUDNIÓWKA"

  • 22.12.2004 r. - Wigilia i apel z okazji "Świąt Bożego Narodzenia".

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez klasę II Technikum Agrobiznesu, przygotowane pod okiem pani profesor Małgorzaty Cwaliny. Przedstawienie prezentowało wizje ukazujące w jaki sposób młodzież spędza ten wyjątkowy dzień jakim jest Wigilia. Obrazy miały kontrastowy charakter, z jednej strony tradycyjna wieczerza, z drugiej zaś spędzanie tego szczególnego dnia w towarzystwie znajomych, przy alkoholu i głośnej muzyce. Przedstawienie miało na celu uświadomienie, iż nie każdy może spędzić tak ważny dzień, w naszej tradycji jakim jest Boże Narodzenie w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

  • 21.12.2004 r. - Wigilia w Internacie.

  • 16.12.2004 r. - "Koncert Bożonarodzeniowy" w wykonaniu solistki Agnieszki Fatygi wraz z córką Michaliną oraz Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej pod nową dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego.

  • 10.11.2004 r. - Uroczysty apel z okazji "Narodowego Święta Niepodległości".

  10 listopada klasa III Technikum Agrobiznesu, pod kierunkiem pani profesor Elżbiety Chrostowskiej, przygotowała apel z okazji Święta Niepodległości. Przedstawienie miało charakter słowno – wokalny. Utwory wykorzystane  w prezentacji miały na celu przypomnienie wielkości czynów ludzi walczących o wolną Polskę. Apel po raz kolejny uświadomił wszystkim jak wielką wagę dla ojczyzny miały wydarzenia 11 listopada 1918 roku, to właśnie dzięki nim wszyscy obecnie żyjący możemy funkcjonować w Niepodległej Polsce.

 • 29.10.2004 r. - Uroczysty apel z okazji "Święta Zmarłych".

  Z okazji  Święta Zmarłych w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez klasę V Technikum Rolniczego, pod kierunkiem pani profesor Agnieszki Szeligowskiej.

  W przedstawieniu zostały wykorzystane teksty poetyckie o charakterze refleksyjnym, przypominające o ludzkiej przemijalności. Przedstawienie miało na celu przypomnieć o kruchości i ulotności ludzkiego życia, a także o konieczności pamiętania o tych, którzy odeszli. Przewodnim hasłem występu były słowa Jana Twardowskiego:

   „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą”, które ma uświadamiać o konieczności życzliwości wobec innych, gdyż czas upływa szybko i czasem możemy nie powiedzieć ani zrobić czegoś czego pragniemy, ponieważ może być za późno, gdyż czyjaś iskierka zgasła.

  • 27-28.10.2004 r. - Wystawa prac osób niepełnosprawnych - uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piątnicy.

 • 14.10.2004 r. - Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie klasy V Technikum Żywienia, pod okiem profesora Marka Borawskiego, przygotowali apel. W przedstawieniu został wykorzystany fragment powieści Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”.  Uczniowie zaprezentowali groteskową wizję lekcji języka polskiego, która maiła na celu pokazać szkołę w krzywym zwierciadle. Chociaż może nam się wydawać, że lekcje niejednokrotnie przybierają właśnie taka wynaturzona formę.

 • 30.09.2004 r. - Otrzęsiny klas pierwszych.

  Dnia 30.09.2004 r. odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych. Program przygotowała klasa V Liceum Agrobiznesu, pod okiem pani profesor Hanny Kondrackiej.

  Pierwszą część programu wypełniły kolejne prezentacje klas pierwszych. Część drugą wypełniło przedstawienie klasy maturalnej. Sceneria przeniosła widzów do świata Dzikiego Zachodu, w którym nie zabrakło kowbojów i dziewcząt tańczących kankana. Dzięki występowi przygotowanemu przez klasę V uczniowie klas pierwszych zostali w tradycyjny sposób przyjęci w szeregi „pełnoprawnych” uczniów naszej szkoły.

 • 01.09.2004 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2004/2005.